ÖVRIGT / Smycken / Pigtittare 7563039
*
nr 756 3039
Pigtittare
sent 1800-tal, höjd: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 19:07:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 21:24:04
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal smycken spegel vintage
-
3297 Armband
10 k. Med pärlor. Längd: 18 cm, vikt: -2,9 g
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:54
-
3424 Armband
18k guld. Vikt: 6,5g ca. Längd: ca 24 cm
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18
-
3423 Armband
18k guld. Vikt: 8g ca. Längd: ca 20 cm
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3393 Armlänk
med 5 st berlocker, 18k guld, K&EC, 1955, Längd: 1..//
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:26
-
3325 Brosch
18k guld. Med pärlor, Vikt: 4 g. Diameter: 2,5 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46
-
3432 Broscher
2 st, silver, bland annat Granat. Vikt: ca 7 g och..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31
*
Pigtittare
nr 756 3039
Pigtittare
sent 1800-tal, höjd: 70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 21:24:04 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal smycken spegel vintage
-
3297 Armband
10 k. Med pärlor. Längd: 18 cm, vikt: -2,9 g
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:54 -
3424 Armband
18k guld. Vikt: 6,5g ca. Längd: ca 24 cm
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:18 -
3423 Armband
18k guld. Vikt: 8g ca. Längd: ca 20 cm
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3393 Armlänk
med 5 st berlocker, 18k guld, K&EC, 1955, Längd: 1..//
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:26 -
3325 Brosch
18k guld. Med pärlor, Vikt: 4 g. Diameter: 2,5 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:46 -
3432 Broscher
2 st, silver, bland annat Granat. Vikt: ca 7 g och..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:31